MINERALOGIa SZCZEGÓŁOWA

zamów książkę

Mineralogia szczegółowa

Podręcznik akademicki Mineralogia szczegółowa zawiera systematykę i opisy minerałów, ich znaczenie skałotwórcze i praktyczne. Wiąże genezę minerałów z procesami geologicznymi Ziemi oraz z procesami minerałotwórczymi, jakie zachodziły w dysku protoplanetarnym Układu Słonecznego. W pięciu rozdziałach przedstawiono: znaczenie mineralogii; klasyfikacje minerałów; charakterystykę minerałów Ziemi; charakterystykę minerałów pozaziemskich (mineralogię planetarną); współdziałanie mineralogii z innymi dziedzinami nauki. W książce jest 16 barwnych plansz. Na szczególną uwagę zasługuje wprowadzenie w treści rozdziałów dodatkowych ramek z informacjami o skałotwórczym i użytecznym znaczeniu minerałów jako składników surowców mineralnych (pospolitych i deficytowych), o ich światowych zasobach, ważniejszych wystąpieniach i zastosowaniach.

Płyta CD zawiera 120 szczegółowych tabel systematycznych grup minerałów (a w nich 5000 nazw z wzorami strukturalnymi) oraz galerię przepięknych barwnych fotografii makroskopowych, mikroskopowych oraz fotografii trójwymiarowych (3D). Przedstawione są też animacje toku badań mikroskopowych minerałów przy użyciu mikroskopu polaryzacyjnego.

Książka dedykowana jest tym, których praca obejmuje zagadnienia z zakresu geologii, mineralogii, petrologii, mineralogii planetarnej, geochemii, inżynierii mineralnej, mineralogii środowiska, geologii złóż, wiertnictwa, górnictwa, przeróbki i wzbogacania surowców mineralnych, gleboznawstwa, geologii i geografii gospodarczej, ceramiki, metalurgii, a także kolekcjonerom minerałów i meteorytów.

Książka jest do nabycia oraz w większych księgarniach i w sklepiku z książkami w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, al. A. Mickiewicza 30

Zobacz fragmenty książki
Zamów książkę za pomocą formularza
Mineralogia Szczegółowa
Meteorytyka
Glosariusz Minerałów

Dziękuje! twoje zamówienie zostało wysłane.

Odezwiemy się w ciągu 48 godzin. 
Książki wysyłamy pocztą po otrzymaniu przedpłaty na wskazane konto. Do każdego zamówienia należy doliczyć 15zł kosztów wysyłki.

Oops! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza :(

Wydawnictwo Mineralogiczne
MINERALPRESS

ul. Goetla 39, 30-065 Kraków
Numer konat: PKO Bank Polski 
73 1020 2906 0000 1402 0271 4582